Тенісистка дарья касаткіна: біографія і спортивні досягнення

Відео: Олена Остапенко vs Дарина Касаткіна. Теніс. Пряма трансляція

Дарина Касаткіна - російська тенісистка, ім`я якої відоме далеко за межами рідної країни. Її кар`єра розвивалася стрімко, адже чемпіонка переходила з категорії в категорію. Сьогодні юна спортсменка на вершині рейтингів і представляє Росію на світових змаганнях.

Дитинство і сім`я Дарини Касаткиной

Талановита тенісистка Дарина Касаткіна народилася в Тольятті в родині, де ніхто і ніколи раніше не займався спортом. Мама Тетяна (до заміжжя Томаківський) займалася веденням домашнього господарства. На Волзькому заводі автомобілебудування донині трудиться отець Сергій. На світ маленька Даша з`явилася навесні 1997 року. Ніхто не міг і уявити, що вона незабаром стане зіркою російського тенісу.

Перші кроки Касаткиной в спорті

Відзначивши 7 травня 2003 року свій шостий день народження, Дар`я захопилася тенісом. Всім тонкощам спорту її навчав Дамір Ринатович Нургалеев. За офіційними даними він був кращим тренером на території всієї Самарської області.

Освоюючи премудрості тенісу, Дар`я Касаткіна вже тоді виявляла стійкість і вольовий характер. Улюбленими тренуваннями для неї були ігри на грунтовому покритті.

Перший юнацький турнір Дар`ї Касаткиной на "Кубок Самари"

Як тільки спортсменці виповнилося 14 років, Касаткину висунули на участь в юнацькому турнірі ITF «Кубок Самари» Четвертої категорії. Тенісистка послідовно обігравала всіх своїх суперниць: представницю Молдови, москвичок Воронцову, Боху та інших.

У фіналі в якості її опонентки виступила Анастасія Ричагова з Москви. Гра була більш ніж захоплюючою. Після першого сету в перемогу Касаткиной вже ніхто не вірив, адже рахунок становив 6: 0 не на користь тольяттинской спортсменки. Однак Даша знайшла в собі сили і переламала хід подій.

Після приголомшливого успіху і перемоги в «Кубку Самари», що вже став традиційним турніром, тенісистку чекала серйозна робота. На Дарину посипалися пропозиції, в тому числі виступити за Росію на престижних юніорських змаганнях Великого Шолома.

Участь Касаткиной в турнірах Великого Шолома

Дарина Касаткіна дебютувала в основній сітці «Ролан Гаррос», а також «Вімблдону». Перший є одним з найвідоміших Відкритих чемпіонатів Франції серед юніорів. Росіянка вдруге в історії принесла перемогу країні, обігравши в фіналі представницю Сербії Івану Йоровіч.

Три сети 17-річна Касаткіна лідирувала, з тріумфом закінчивши гру. Чемпіонський титул став для тенісистки могутнім поштовхом для побудови кар`єри.

Перехід Касаткиной в професійний спорт

Після прориву в 2013 році Касаткіна поповнює список успішних російських тенісисток. Дар`я стає переможницею трьох найбільших юніорських турнірів, а також бере участь в «Трофео Бонфіль» - престижних міжнародних змаганнях. Тут в Мілані Касаткіна поступилася місцем Белінді Бенчіч зі Швейцарії. Опонентка росіянки є першою «ракеткою» світу. Однак, незважаючи на образливе друге місце, результат гідний того, щоб опинитися на перших шпальтах спортивних ЗМІ.

Перемоги і поразки Дар`ї Касаткиной на корті

У кар`єрі Дарини Касаткиной знайшлося місце не тільки блискучих перемог, але і програшів. Сама спортсменка ставиться до цього досить просто. Поразка для Даші - можливістю рости і розвиватися, покращувати свої спортивні якості і навички.

Перейшовши з юніорській категорії у доросле, Дарина не змогла потрапити до другого кола турніру в Марракеші (Марокко). Уже в першому поєдинку їй довелося поступитися місцем іспанці, так як Касаткіна отримала від організаторів уайлд-кард.

Відео: Переможниця «Ролан Гаррос» залишає юнацький спорт

Уйалд-кард в перекладі з англійської означає «дика карта». Спортивний термін має на увазі особливе запрошення тим, хто не пройшов загальну кваліфікацію на змаганнях.

Відео: Дарина Касаткіна:

Також в липні 2015 року росіянка не пройшла до півфіналу в Бад-Гаштайні. У Німеччині спортсменка програла італійці Сарі Еррані. Відрив був зовсім невеликим, але деякі помилки в грі Дар`ї коштували їй місця в турнірі.

Відео: Олімпіада в Ріо. Тенісистки Дарина Касаткіна і Світлана Кузнєцова вийшли в 1/4 фіналу

Однак частіше дівчині на корті все-таки сопуктствует успіх. Однією з недавніх гучних перемог Дар`ї Касаткиной є її виграш в Шарм-ель-Шейху. Тенісистка завоювала чемпіонський титул в професійному турнірі, чим привернула увагу тренерського складу російської збірної. На додаток до перемоги спортсменка отримала запрошення брати участь в матчі Кубка Федерації проти Австралії. Також варто відзначити неймовірно успішний для дебютантки виступ Касаткиной на нещодавньому Відкритому чемпіонаті США з тенісу, де Даша змогла вийти до третього кола турніру, поступившись в боротьбі за місце в 1/8 фіналу більш досвідченою француженкою Христині Младеновіч.

Сподіваємося, що перемоги для Дар`ї на цьому не закінчуються, адже їй всього 18 і попереду її чекає Великий Теніс.