Хав`єр Фернандес Лопес народився 15 квітня 1991 року. Він представляє Іспанію, і є найбільш титулованим фігуристом в її історії.

дитинство

Хав`єр Фернандес прийшов в фігурне катання у віці 7-ми років, що для даного виду спорту вважається досить великим віком. Як заявляє сам фігурист, інтерес до фігурного катання у нього прокинувся, коли він дивився за тренуваннями своєї власної сестри Лаури, яка виступала в одиночному катанні. Пізніше його помітили тренери збірної Іспанії Кароліна Санс, Іван САЕС і Хорді Лафарга. Саме вони дали тоді ще молодому і нікому не відомому фігуристові дорогу в професійний спорт.

перші виступи

На високому професійному рівні Фернандес почав виступати в 2009 році. Спочатку він займає 11 місце на європейській першості, а пізніше, в тому ж році входить в 20-ку кращих на світовій першості, що дало йому право представляти Іспанію на майбутній Олімпіаді. Завдяки цьому, він стає першим іспанцем, починаючи з 1956 року, який отримав право виступити на Олімпійських іграх.

Під час передолімпійського сезону Хав`єр Фернандес виступав з різним ступенем успішності в різних турнірах. Особливу увагу варто приділити Кубку Мерано, в якому він вперше піднявся на найвищу сходинку п`єдесталу, виконавши в перший раз у своїй кар`єрі четвертний стрибок.

Олімпіада у Ванкувері

На Олімпіаді у Ванкувері тільки почав заявляти про себе на міжнародній арені іспанська фігурист Хав`єр Фернандес, відкотивши коротку програму, зайняв лише 16-е місце. Однак в довільній програмі він зміг, як тоді багатьом здавалося, стрибнути вище голови і зайняти 10-е місце. Ці результати, в кінцевому підсумку, дозволили йому піднятися в загальному заліку на 14-е місце, що всіма без винятку було сприйнято як успіх.

Кар`єра в проміжок між Олімпіадами

Продемонструвавши непоганий потенціал на Олімпійських іграх у Ванкувері, Фернандес не став зупинятися на досягнутому, покращуючи свої результати від виступу до виступу. Спочатку, на Чемпіонаті світу 2010 року, він займає 12-е місце, тим самим покращуючи свій торішній результат і оновлюючи свій рекорд за кількістю набраних очок за виступ. У наступному році він вперше входить в десятку кращих світової першості.

Змагання 2011/2012 років складаються для Хав`єра вкрай вдало. Виступаючи на Skate Canada International 2011 він вперше бере срібло на етапах Гран-прі. До цього моменту такий результат не підкорявся не одному фігуристові з Іспанії. З цього моменту він заявляє всьому світові про свої амбіції, двічі виграючи Чемпіонат Європи, і паралельно з цим двічі посідаючи третє місце на Чемпіонаті світу.

Олімпіада в Сочі

На Олімпіаду, що проходила в Сочі, Хав`єр відправлявся в якості одного з головних фаворитів. Відкотивши коротку програму, він посідав третє місце, однак допущені ним помилки в довільній програмі, а також спірне рішення суддів, не дозволили йому піднятися на п`єдестал. В результаті він займає лише четверте місце.

сезон 2014/2015

Наступний рік Фернандес починає добре, спочатку взявши срібло на Гран-прі Канади, а пізніше здобувши перемогу на Гран-прі Росії, що дозволило йому брати участь у фінальній частині змагання, де в запеклій боротьбі він займає друге місце. Пізніше він виграв черговий для себе Чемпіонат Європи.

Навесні ж на нього чекав один з небагатьох турнірів, що не підкорилися Хав`єру на той момент. У фіналі Чемпіонату світу після короткої програми він вів важку боротьбу з олімпійським чемпіоном Юдзуру Ханю, відстаючи від нього на 2,5 бала. Однак дивовижно відкотивши довільну програму він за сумою балів зміг обігнати свого головного конкурента і вперше піднятися на вищий щабель п`єдесталу на Чемпіонаті світу. Подивитися повністю результати чемпіонату світу з фігурного катання - 2015 можна на нашому сайті.